На замовлення Мінсоцполітики впроваджується проект ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що реалізує МБО „Партнерство „Кожній дитині” у співпраці зі Службами.
На замовлення Мінсоцполітики впроваджується проект ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що реалізує МБО „Партнерство „Кожній дитині” у співпраці зі Службами.
У рамках зазначеного проекту надається підтримка в інформуванні, відборі та навчанні кандидатів у патронатні вихователі, а також в організації та методичному супроводі функціонування новостворених сімей патронатних вихователів
Як пояснює Міністерство соціальної політики та Державна служба України у справах дітей, ця програма дає змогу уникнути направлення дітей до інтернатних закладів, поки батьки перебувають у складних життєвих обставинах.
Патронат над дитиною - це послуга, яка дає змогу дітям залишатися в сімейному середовищі, навіть якщо їхні батьки тимчасово не можуть про них піклуватися.
Що таке патронат над дитиною?
Патронат - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя.
Скільки часу дитина може перебувати під патронатом?
Зазвичай дитина перебуває в патронатній сім'ї до 3 місяців. В окремих випадках, за рішенням органів опіки та піклування, цей строк може бути подовжено до 6 місяців.
Виплати на дітей у патронатній сім'ї
У місяць на дитину без інвалідності виділяється 2,5 прожиткового мінімуму для її віку,
а для дитини з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму.
Також надається одноразова допомога на одяг та інші термінові потреби - 2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину.
Оплата праці патронатного вихователя
Фізична особа: 3 мінімальні зарплати.
ФОП (Фізична особа-підприємець): 3,5 мінімальні зарплати, з яких сплачуються податки та ЄСВ.
Також період очікування дитини оплачується в розмірі однієї мінімальної зарплати.
Умови відпустки, та як стати патронатним вихователем, а також інші подробиці ви можете узнати звернувшись до Служби у справах дітей за місцем проживання.