25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок

Дата: 24.11.2021 10:21

В 2000 році Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за  ліквідацію насильства відносно жінок, запропонувавши урядам, міжнародним та неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Насильство  щодо жінок -  акт насильства вчинений за ознакою статі, який завдає або може завдати фізичну, психологічну шкоду, страждання жінкам,  погрози вчинення таких актів,  примус або свавільне позбавлення волі як у громадському так і в особистому житті. Термін «жінка» використовується для охоплення жінок будь – якого віку, включаючи дівчат віком до 18 років.

ООН зазначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів, – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними.

Можливо для когось першим кроком такої боротьби буде участь у акції “16 днів проти насильства”. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині. Адже сім’я це саме те місце, яке має бути  затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому житті. Приєднуйтесь до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”!

Центр надання соціальних послуг

Долматівської сільської ради