15 травня вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї
15 травня вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї – день наших з Вами родин.
Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги.
У нашій державі кожної весни, задля привернення уваги українців до питань збереження власного здоров’я та народження бажаних і здорових дітей, проходить Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я. Цього року він припадає на 15-21 травня.
Репродуктивне здоров’я – це можливість зачати, виносити та народити здорову дитину. Її збереження – завдання і жінки, і чоловіка. Пам’ятайте: вагітність повинна бути бажаною.
Підготовка до вагітності. З чого розпочати?
Підготовка до вагітності включає в себе обстеження стану здоров’я майбутніх батьків. Плануючи вагітність, майбутнім батькам необхідно знати загальні правила ведення здорового способу життя:
- слідкувати за режимом харчування;
- виключити куріння та вживання алкоголю;
- не забувати про помірне фізичне навантаження;
- частіше бувати на свіжому повітрі;
- приймати фолієву кислоту подружжю за рекомендацією лікаря. Прийом фолієвої кислоти в період до зачаття особливо важливий, якщо майбутня мама страждає на цукровий діабет, захворювання серцево-судинної системи, якщо раніше були пологи зі вродженими вадами розвитку в дітей.
Яких фахівців бажано відвідати під час планування вагітності
За 3-6 місяців до передбачуваного зачаття необхідно пройти медичне обстеження. В першу чергу – дільничного акушера-гінеколога, сімейного лікаря, який, за необхідності, направить вас до вузьких спеціалістів (кардіолога, ендокринолога, нефролога, генетика).
Обсяг обстежень залежить від наступних характеристик майбутніх батьків: вік, наявність хронічних захворювань (артеріальна гіпертензія, ендокринні захворювання, вроджені та набуті пороки серця, туберкульоз, сифіліс, ВІЛ/СНІД та інші захворювання).
Обов’язковим є відвідування стоматолога. Небажано планувати вагітність в період лікування деякими лікарськими препаратами, оскільки більшість з них небезпечні для плоду. При своєчасному зверненні до лікаря можлива заміна препаратів на більш безпечні.
Пам’ятайте: тільки відповідальне ставлення до свого здоров’я забезпечить нормальний перебіг вагітності та народження здорової дитини!
https://rada.info/upload/users_files/34381816/5f8fcb7284966895f1f989c9b211cda7.docx Стаття