Про зупинення дії рішення тридцять дев’ятої сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору»

Дата: 05.05.2020 09:06

сільського голови

від  04.05.2020
                                                                                                                 №66/ од
Про зупинення дії рішення тридцять дев’ятої  сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень
та проведення конкурсного відбору»

Керуючись п. 20 ч. 4 ст. 42, ч. 4, 8 ст. 59   Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

1. Зупинити дію рішення тридцять дев’ятої  сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору».
2. Внести рішення тридцять дев’ятої  сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору», на повторний розгляд Долматівської сільської ради із зауваженнями, що додаються.
3. З метою повторного розгляду вказаного рішення скликати сорокову сесію Долматівської  сільської ради 14 травня 2020 року об 0900 годині.
4. Контроль за виконанням даного розпорядження залишаю за собою.

Т.в.о. сільського голови                    М.П. Безпалий

до розпорядження сільського голови № 66 від 04.05.2020

ЗАУВАЖЕННЯ

29 червня 2020 року на розгляд Долматівської сільської ради винесено питання  «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору» в порядку денному питання №5, враховуючи результати поіменного голосування рішення про проведення конкурсного відбіру на посади керівників комунальних закладів повної загальної середньої освіти Долматівської сільської ради, директори яких працюють на умовах безстрокових трудових договорів не прийнято.
Вважаю, що вказане Рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства.
З огляду на вищевказане, керуючись ч. 4 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” наводжу наступні обґрунтування зауважень до рішення тридцять дев’ятої  сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору»:
Керуючись ст. ст. 26, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України від 05.09.2017 № 2145-VІІІ «Про освіту» (із змінами), Закону України від 16.01.2020 № 463-ІХ «Про повну загальну середню освіту», на підставі підпункту 1 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» установити, що: 1) набрання чинності  Законом України від 16.01.2020 № 463-ІХ «Про повну загальну середню освіту» є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
До 1 липня 2020 року засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти або уповноважені ними органи зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з керівниками таких закладів та одночасно укласти з ними (за їх згодою) трудові договори строком на шість років (з керівниками, які отримують пенсію за віком, - на один рік) без проведення конкурсу. У разі їх незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору - звільнити їх згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
У зв’язку з тим, що дане питання потребує більш детального вивчення, вважаю за доцільне скористатись правом, наданим мені як т.в.о. сільського голови ч. 4 ст. 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та зупинити рішення тридцять дев’ятої  сесії Долматівської сільської ради сьомого скликання від 29.04.2020 № 1096 «Про делегування повноважень та проведення конкурсного відбору», з наступним його винесенням на повторний розгляд із наведеними зауваженнями.

Т.в.о. сільського голови                    М.П. Безпалий