ЗВІТ про базове відстеження результативності проекту регуляторного акта

Дата: 30.09.2019 15:27

про базове відстеження результативності проекту регуляторного акта -

1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується, дата його прийняття та номер (у разі базового відстеження дата прийняття і номер акта не зазначаються).

Базове відстеження проекту рішення Долматівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області «Про місцеві податки та збори на 2019 рік».

2. Назва виконавця заходів з відстеження.

Базове відстеження результативності здійснюється постійною комісією з питань планування, бюджету та фінансів та економічної реформи в АПК, обліку, управління та приватизації комунальної власності територіальної громади.

3. Цілі прийняття акта.

Основними цілями прийняття регуляторного акту є:

- впорядкування механізму сплати місцевих податків і зборів відповідно до чинного законодавства;

- встановлення доцільних та обґрунтованих розмірів ставок місцевих податків і зборів з урахуванням платоспроможності суб’єктів господарювання та відповідно до потреб сільського бюджету;

- визначення порядку нарахування та строків сплати місцевих податків і зборів;

- зменшення податкового навантаження на окремі категорії громадян, які потребують додаткових пільг зі сплати місцевих податків;

- можливість поповнити доходну частину сільського бюджету за рахунок стабільних надходжень від сплати податків;

– вдосконалення відносин між сільською радою та суб’єктами господарювання, пов’язаними з оподаткуванням місцевими податками і зборами;

- забезпечити відкритість процедури, прозорість дій органу місцевого самоврядування;

- привести рішення сільської ради у відповідність до норм та вимог Податкового кодексу України.

4. Строк виконання заходів з відстеження.

З 01.04.2018 року по 30.04.2018 року.

5. Тип відстеження (базове, повторне або періодичне).

Базове відстеження.

6. Методи одержання результатів відстеження.

При відстеженні використані дані про надходження коштів до бюджету сільської ради в частині місцевих податків і зборів та кількості платників за відповідний період.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних.

Проект рішення (аналіз регуляторного впливу, м-тест) розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 (із змінами).

Консультації щодо визначення впливу запропонованого регулювання на суб’єктів малого підприємництва та визначення детального переліку процедур, виконання яких необхідно для здійснення регулювання, проведено розробником у березні 2018 року.

А саме: зустрічі у робочому порядку та телефонні розмови з представниками мікро- та малого підприємництва, з суб’єктами підприємницької діяльності, юридичними та фізичними особами (11 осіб), метою яких було отримання інформації та доведення до відома опитуваних обґрунтування необхідності прийняття зазначеного проекту регуляторного акту.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Показник

Великі

Середні

Малі

Мікро

Разом

Кількість суб’єктів господарювання, що підпадають під дію регулювання одиниці

Питома вага, групи у загальній кількості, відсотків

Надходження до місцевого бюджету

від сплати місцевих податків і зборів

Обсяг надходжень, тис.грн.

Місцеві податки і збори, всього:

податок на нерухоме майно

72,9

земельний податок

єдиний податок

2033,2

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей.

Будуть визначені при повторному відстеженні регуляторного акту, яке буде проведено через рік з дня набрання ним чинності. Також буде визначена доцільність та ефективність регуляторного акта.

В.о.сільського голови                                                          А.І.Баранова