День Українського козацтва, День захисникаУкраїни

Дата: 17.10.2018 08:33

Фото без опису  Козацькому роду нема переводу!!!

27 лютого 2008 року у, тоді ще,  Добропільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів була заснована Шкільна Козацька Республіка! З того часу щороку є традицією молодших учнів, які перейшли у п'ятий клас, зараховувати  до лав Козацького товариства.
      Не став винятком і цей рік.                                                                                                          12 жовтня 2018 року у
Добропільському закладі повної загальної середньої освіти відбувались святкові приготування, п'ятикласники хвилювались, відчуваючи себе головними у всій цій метушні, адже з хвилини на хвилину повинні прибути почесні гості – козаки  товариства Херсонська Січ , які повинні провести обряд посвячення.
   На свято прибули Отаман Козацького товариства Херсонська Січ , генерал-хорунжий українського козацтва - Тимофієнко Юрій В'ячеславович, начальник таємної  канцелярії, полковник козацтва - Мердак Юрій Романович, капелан Козацького товариства Херсонська Січ - Музюкін Віктор Григорович, виконуюча обов’язки голови Долматівської об’єднаної територіальної громади – Баранова Алла Іванівна, виконуючий обов’язки старости , полковник козацького товариства українського козацтва, Отаман Добропільського куреня - Зуденков Сергій Іванович, директор культурно-дозвілевого комплексу «Джерело» - Мацак Тетяна Іванівна.
         Добропільські  Козацькі курені проголосили девізи,   Отаман шкільної Козацької Республіки Чайка Єгор відзвітував перед Отаманом Козацького товариства Херсонська Січ про готовність до проведення свята, і отримав дозвіл розпочати!  Пролунав Державний Гімн України!
    Не могли не згадати в  такий день нашого земляка,
який загинув у зоні АТО Мурзаханова Андрія, присвятивши хвилину мовчання, вшановуючи його пам'ять, та поклавши квіти до меморіальної дошки і пам'ятника захисникам Батьківщини.
       Далі все пішло в більш піднесеному настрої – життя продовжується ! Під час свята були представлені художні номери у виконанні козачат, наведені історичні довідки, маленьким майбутнім козачатам були влаштовані випробування у вигляді історичної сторінки: вони вміло відповіли на всі питання, музичної сторінки: - прозвучала у їх виконанні Гімн Козачат, та сторінки спритних та винахідливих, де вони брали участь у різноманітних  конкурсах.
     Після проходження всіх випробувань Отаман Козацького товариства Херсонська Січ генерал-хорунжий українського козацтва - Тимофієнко Юрій В'ячеславович разом з капеланом Музюкіним Віктором Григоровичем та начальником таємної  канцелярії, Мердаком Юрієм Романовичем розпочали посвяту до лав Козацької Республіки! За наказом Отамана, майбутні козачата приклонили коліно і промовили клятву на вірність Українському Козацтву, після цього капелан окропив всіх присутніх свяченою водою. За традицією козачата пройшли всі етапи посвяти, включаючи і "побиття" нагайкою. Наставники вручили новоствореному куреню шеврони Козацького товариства Херсонська Січ, привітали їх з посвятою!
       По завершенню заходу всі курені Добропільської Козацької Республіки під запорізький марш строєм вийшли з залу! Свято завершено!
       До лав Добропільської шкільної Козацької Республіки додалося 16 козачат!